KOLCZYKI W JĘZYKU NISZCZĄ ZĘBY

Do gabinetów dentystycznych tylko w samym woj. łódzkim co miesiąc zgłasza się kilkanaście kobiet z uszkodzonymi zębami. Powód? Kolczyk w języku.

„Ponad 70% osób, posiadających kolczyki w brodzie lub języku, prędzej czy później trafia do dentysty z uszkodzonymi zębami” – ostrzega dentystka Danuta Borczyk. – Najczęściej zęby niszczymy sobie nieświadomie podczas snu albo w czasie zabawy z kolczykiem. Najczęściej trafiają do mnie młode kobiety – dodaje Danuta Borczyk.

W samej Łodzi jest ponad 30 zakładów, specjalizujących się w kolczykowaniu języka.

- Co tydzień wykonuję przynajmniej pięć takich zabiegów. Najczęściej trafiają do mnie licealistki albo studentki – mówi Arkadiusz Sagan, właściciel studia Tatoo Arek. – Uszkodzenie szkliwa powoduje zbyt długi kolczyk. Długie kolczyki zakładamy przy zabiegu, bo język często mocno puchnie, ale informujemy klientów, że po miesiącu mają przyjść i wymienić go na krótszy. Niestety, wiele osób się do tego nie stosuje i zostawia za długi kolczyk na wiele lat. Swoim klientom zalecam też kupienie gumowych albo plastikowych kulek, które nie niszczą zębów, tak jak metalowe – dodaje Arkadiusz Sagan.

Nie zrobiła tego Aneta, 23-letnia studentka zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. – Podczas snu kulka złamała mi górną jedynkę. Daltego musiałam założyć koronę – mówi dziewczyna.

Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców pokazują, że u 47 proc. osób noszących kolczyki stwierdzono uszkodzenie zębów. 

Źródło:

http://leki.esculap.com/home_news?page=1281

Share

Leave a Reply

Rekomendacja
Dołącz w Google+
ASGARD AGENCJA SEM
Archiwum bloga
Updated by ASGARD: