Antykoncepcja dla studentów i młodzieży

Czas studiów to nie tylko czas intensywnej nauki ale często także czas, gdy młodzi ludzie rozpoczynają czasem nawet intensywne życie seksualne. Szkoła nie uczy o zagrożeniach związanych z seksualną sferą kontaktów międzyludzkich. A wy, młodzi ludzie, nie macie jeszcze doświadczenia życiowego w tej materii. Często bazujecie na zdobytej wyrywkowo wiedzy o antykoncepcji. Nie znacie zagrożeń związanych z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Czasem z braku podstawowej wiedzy ignorujecie wiele rzeczy związanych z bezpiecznym seksem.

Antykoncepcja dla studentów i młodzieży to:

  • badanie ginekologiczne i badanie cytologiczne
  • rozmowa o metodach antykoncepcji i ich skuteczności
  • indywidualny dobór odpowiedniej metody antykoncepcji
  • informacje o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w życiu seksualnym, zagrożenia związane ze zmianą partnera lub przypadkowym okazjonalnym seksem
  • informacje o zagrożeniach – chorobach przenoszonych drogą płciową oraz minimalizacji tego zagrożenia
  • informacje o płodności kobiety, ciąży i zapobieganiu ciąży a także o antykoncepcji awaryjnej na wypadek wpadki – niezabezpieczonego stosunku lub gdy
  • zawiedzie stosowana metoda antykoncepcji (np. zsunie się prezerwatywa podczas stosunku lub zapomnisz połknąć pigułki antykoncepcyjne)

Antykoncepcja dla studentów i młodzieży nie rożni się od strony praktycznej i medycznej niczym od standardowej antykoncepcji – to są standardowe metody antykoncepcji, stosowane powszechnie. Jednak rozpoczęcie życia seksualnego wymaga przekazania przez doświadczonego lekarza pewnego zakresu wiedzy, nowej dla Was. Uświadomienia pewnych faktów oraz zwrócenia uwagi na zagrożenia.

Warto pamiętać – seks jest czymś naturalnym, od zawsze obecnym w naszym życiu. Warto mieć świadomość popartą dostępną wiedzą medyczną związaną z seksem.

Najgorsza jest niewiedza lub ignorancja w zakresie antykoncepcji i seksu.

Człowiek uświadomiony podejmuje własne, świadome decyzje a nie zdaje się na przypadek. Wizyta u doświadczonego lekarza ginekologa, rozmowa i świadomy dobór metody antykoncepcji uchroni Cię przed przypadkowymi chorobami lub niechcianą ciążą.

Share

One Response to “Antykoncepcja dla studentów i młodzieży”

Leave a Reply

Rekomendacja
Dołącz w Google+
ASGARD AGENCJA SEM
Archiwum bloga
Updated by ASGARD: