Operacje plastyczne twarzy mogą odmłodzić średnio o 7 lat

Odmładzające operacje plastyczne nie tylko wpływają na nasz wygląd ale także na zadowolenie z siebie samych. Badając grupę osób po operacji, stwierdzono, że nie tylko operacja wpłynęła na młodszy wygląd lecz także zadowolenie ze swojego wyglądu.

Operacje plastyczne twarzy faktycznie odmładzają. Osoby po takich zabiegach średnio o 7 lat wyglądają młodziej – wykazały badania opublikowane na łamach „Archives of Facial Plastic Surgery”.

Dr Nitin Chauhan chirurg plastyczny z Toronto twierdzi, że takie są obserwacje 60 pacjentów, którzy w latach 2005-2008 poddali się tzw. liftingowi twarzy. Były to niemal wyłącznie kobiety (w badaniach uwzględniono jedynie 6 mężczyzn), w wieku od 45 do 72 roku życia.

Część osób zdecydowała się wygładzić sobie jedynie twarz i szyję, inni poddali się również plastyce powiek górnych i dolnych. „Chcieliśmy się przekonać o ile operacje plastyczne twarzy mogą cofnąć czas, jeśli chodzi o wygląd” – twierdzi dr Chauhan.

O ocenę wieku uczestniczących w badaniu osób poproszono studentów, którym pokazywano fotografie pacjentów przed zabiegiem i 6 miesięcy po operacji plastycznej twarzy. Twierdzili oni, że pokazywane im osoby są średnio o 1,7 lat młodsze jeszcze przed poddaniem się liftingowi twarzy. Ale oglądając ich zdjęcia po operacji uważali, że są młodsze średnio o 8,9 lat.

Jako młodsze były oceniane głównie osoby, które poddały się zarówno plastyce twarzy i szyi, jak też czoła oraz powiek.

Dla większego uwiarygodnienia oceny wieku badanych osób nie mogły one mieć makijażu, gdy wykonywano im fotografie. Nie można jednak wykluczyć, że na ocenę wieku mogło mieć wpływ to, że po operacji były bardziej zadowolone ze swego wyglądu.

Dr Michael Olding, szef oddziału chirurgii plastycznej szpitala George Washington University, twierdzi, że zwykle im bardziej obszerny jest lifting twarzy, tym lepszy daje efekt odmładzający.

Z jego praktyki wynika, że lepiej jest poddać się nawet niewielkich zabiegom, ale w różnych miejscach twarzy, niż w szerszym zakresie, ale tylko w jednym jej obszarze.

Dr Malcolm Roth, prezes American Society of Plastic Surgeons, doradza, żeby poddawać się operacjom plastycznym jedynie u doświadczonych chirurgów legitymujących się odpowiednimi certyfikatami. Ostrzega, że część osób ma powikłania po operacji albo nie jest zadowolona z jej efektów.(PAP)

Źródło:

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Naukowcy-Operacje-plastyczne-twarzy-faktycznie-odmladzaja,wid,14271079,wiadomosc.html?smgajticaid=6e172

Share

One Response to “Operacje plastyczne twarzy mogą odmłodzić średnio o 7 lat”

  • Interesujący artykuł. Czyta się go z zaciekawieniem do samego końca. Dziękuję serdecznie za tekst oraz wskazane w nim fakty. Temat operacji plastycznych i w Polsce przestaje powoli być tabu.

Leave a Reply

Rekomendacja
Dołącz w Google+
ASGARD AGENCJA SEM
Archiwum bloga
Updated by ASGARD: