Antykoncepcja po stosunku

Na polskim rynku istnieje wiele różnych tabletek antykoncepcji awaryjnej (do stosowania po stosunku, w przypadku np. wpadki, lub gdy zawiodą stosowane metody antykoncepcji).

Wpadka? Antykoncepcja awaryjna!

Niektóre pigułki mają udokumentowaną skuteczność nawet do 120 godzin (t.j. 5 dni) od niezabezpieczonego stosunku lub w przypadku gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Jednak im wcześniej zgłosisz się do lekarza ginekologa, tym lepiej!

Pigułki 120godz. można stosować w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego. Są dostępne wyłącznie na receptę.

Główny mechanizm działanie polega na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji. Przed zażyciem tabletki należy wykluczyć ciążę. Nie można tabletki stosować wielokrotnie w tym samym cyklu.

Dlatego pamiętaj, aby stosować metody antykoncepcji przed stosunkiem!

Wpadka? Jest na to sposób! Antykoncepcja Awaryjna

Share

One Response to “Antykoncepcja po stosunku”

 • antykoncepcjapo:

  Witam,

  Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych.

  Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku.

  Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle.

  Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach.

  Oba preparaty zawierają lewonorgestrel – Postinor Duo dawka podzielona – 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle – 1 tabletka – 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.

Leave a Reply

Rekomendacja
Dołącz w Google+
ASGARD AGENCJA SEM
Archiwum bloga
Updated by ASGARD: