Ważne: Becikowe według nowych zasad

Ważne informacje dotyczące becikowego. Planujesz zostać mama lub jesteś już w ciąży? Przeczytaj koniecznie!

Nowe, opublikowane rozporządzenie MZ (Dz.U. z 2010 r. nr 183) zaostrza zasady uzyskiwania becikowego, określa ponadto nowy wzór zaświadczenia potwierdzającego pozostawanie kobiety pod opieką lekarską.

Opieka medyczna sprawowana nad kobietą w ciąży od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu zadecyduje o uzyskaniu przez młodą matkę dodatku z tytułu urodzenia dziecka. Według nowego rozporządzenia, które będzie obowiązywać od 1 stycznia 2012 roku, opieka medyczna udzielania ciężarnej może przybrać formę: podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych oraz leczenia szpitalnego.

Według nowych zasad świadczenia powinny być udzielane kobiecie w ciąży co najmniej raz w każdym trymestrze ciąży. Po wejściu w życie rozporządzenia, zaświadczenie potwierdzające fakt objęcia kobiety opieką lekarską od 10 tygodnia ciąży stanowić będzie podstawę do uzyskania becikowego.

Uprawnionymi do wystawiania zaświadczenia będą zarówno lekarze jak i położne, według wzoru jaki załączony jest do rozporządzenia.

Więcej: www.samorząd.infor.pl

Share

Leave a Reply

Rekomendacja
Dołącz w Google+
ASGARD AGENCJA SEM
Archiwum bloga
Updated by ASGARD: