Kolczyki w języku niszczą zęby!

Do gabinetów dentystycznych tylko w samym woj. łódzkim co miesiąc zgłasza się kilkanaście kobiet z uszkodzonymi zębami. Powód? Kolczyk w języku.

„Ponad 70% osób, posiadających kolczyki w brodzie lub języku, prędzej czy później trafia do dentysty z uszkodzonymi zębami” – ostrzega dentystka Danuta Borczyk. – Najczęściej zęby niszczymy sobie nieświadomie podczas snu albo w czasie zabawy z kolczykiem. Najczęściej trafiają do mnie młode kobiety – dodaje Danuta Borczyk.

W samej Łodzi jest ponad 30 zakładów, specjalizujących się w kolczykowaniu języka.

- Co tydzień wykonuję przynajmniej pięć takich zabiegów. Najczęściej trafiają do mnie licealistki albo studentki – mówi Arkadiusz Sagan, właściciel studia Tatoo Arek. – Uszkodzenie szkliwa powoduje zbyt długi kolczyk. Długie kolczyki zakładamy przy zabiegu, bo język często mocno puchnie, ale informujemy klientów, że po miesiącu mają przyjść i wymienić go na krótszy. Niestety, wiele osób się do tego nie stosuje i zostawia za długi kolczyk na wiele lat. Swoim klientom zalecam też kupienie gumowych albo plastikowych kulek, które nie niszczą zębów, tak jak metalowe – dodaje Arkadiusz Sagan.

Nie zrobiła tego Aneta, 23-letnia studentka zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. – Podczas snu kulka złamała mi górną jedynkę. Daltego musiałam założyć koronę – mówi dziewczyna.

Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców pokazują, że u 47 proc. osób noszących kolczyki stwierdzono uszkodzenie zębów.

Źródło:
Z kraju; 2010-11-24 ["Dziennik Łódzki"]

Share

2 Responses to “Kolczyki w języku niszczą zęby!”

  • Mój dentysta:

    Moja siostra miała podobny przypadek. Jej kolczyk złamał dolną jedynkę. Szybko się go pozbyła. A wszyscy ją ostrzegali, gdy go zakładała. Cóż teraz już wie. Szkoda, że musiała się nauczyć w taki sposób. Pozdrawiam

  • O ile jeszcze kolczyk w języku jest przynajmniej sexy, to w brodzie jest IMO nieporozumieniem. Swoją drogą nie wiedziałem, że ten z brody też może niszczyć zęby. A dentyści niech nie płaczą, mają dodatkowe źródło klientów ;)

Leave a Reply

Rekomendacja
Dołącz w Google+
ASGARD AGENCJA SEM
Archiwum bloga
Updated by ASGARD: